تبلیغات
طایفه صفرزایی

طایفه صفرزایی
اتحادرمزموفقیت  
قالب وبلاگ
نویسندگان
صفحات جانبی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طایفه صفرزایی به نقل از زاهدانه، امام جمعه موقت زاهدان در همایش گرامیداشت حماسه 9 دی اظهار داشت: بصیرت یعنی قدرت، قوت و نیرویی که در انسان مومن و مسلمان ایجاد شده که با آن می تواند حق را از باطل تشخیص دهد.
حجت‌الاسلام احمد راهداری با اشاره به روایات منقول از رسول اکرم(ص) گفت: نابینا و کور به کسی گفته می شود که در زندگی خود بصیرت و آگاهی نداشته باشد از همین رو اگر چشم بصیرت انسان کور باشد چشم ظاهری بر آن فایده‌ای ندارد چرا که چشم بصیرت و باطن مورد نیاز انسان‌ها برای زندگی سعادتمندانه است.
وی گفت: انسان باید با چشم بصیرت رهبر دینی خود را بشناسد در غیر اینصورت مانند انسان‌های جاهل بوده و مرگش مرگ جاهلانه خواهد بود.
این مسئول بیان کرد: وقتی آگاهی و بصیرت در زندگی انسان به واسطه بصیرت شکل بگیرد اثرات زیادی از خود بروز می دهد که اولین آن خداشناسی و توحید می باشد. 
وی روشن بینی در زندگی را دومین اثر بصیرت افزایی عنوان کرد و ادامه داد: انسان باید در زندگی روشن بینی و دوراندیشی داشته باشد تا عاقبت و آخرت خود را ببیند.
امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به اینکه اولین درخواست مجرمین در آخرت بصیرت و آگاهی است، گفت: عترت آموزی دستاورد بسیار زیبای دیگری است که با داشتن بصیرت انسان به این مهم دست می یابد.
وی در ادامه سخنان خود از حماسه 9 دی بعنوان خرد گرایی یاد کرد و افزود: 9 دی روش اندیشیدن را به مردم یاد می دهد تا بتوانند حق را از باطل تشخیص دهند از اینرو انقلاب و فرهنگ ما امروز حکایت از طلیعه زیبای اندیشیدن است که با تکیه بر عقل، خرد و اندیشه پیش می رود. 
حجت‌الاسلام راهداری با اشاره به در پیش‌بودن انتخابات تاکید کرد: در روز هفتم اسفند باید عقل و بصیرت خود را به کار بگیریم و با بصیرت برای کشور خود تصمیم‎گیری کنیم، انتخاب اعضای دو مجلس مهم را جز با به کارگیری عقل و بصیرت و آگاهی نمی‌تواند انتخاب کرد.
وی از قرآن بعنوان کتاب انسان سازی یاد کرد و افزود: اصل نزول و وحی قرآن عترت سازی در قالب مرکب کردن درخت خرد، اندیشه، بصیرت و آگاهی است.
این مسئول تصریح کرد: بصیرت سدی به سوی جهنم و مسیری به سوی نعمت های خدا و بهشتی است که در قرآن وعده داده شده از اینرو این مهم نشانه آگاهی و بصیرت است زیرا وقتی انسان آگاهی و بصیرت داشته باشد می تواند جبران خطاهای خود را با توبه و استغفار انجام دهد.
وی خروجی عقل را بصیرت و آگاهی عنوان کرد و ادامه داد: عقل باید در تمام امورات زندگی بکار گرفته شود تا با آگاهی بیشتری گام برداریم.
وی راه برون از فتنه ها را افزایش آگاهی و بصیرت عنوان کرد و گفت: شناخت حقیقی و حقیقت ولی امر و امام، داشتن فکر و اندیشه و تجزیه تحلیل سیاسی، مدیریت زمان و دور اندیشی در کارها از دیگر راه های کسب بصیرت افزایی می باشد.
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


مجیدصفرزایی مدیروبلاگ طایفه صفرزایی

راهای ارتباط

تلفن:09158748583
ایمیل:majidsafarzaie@gmail.com

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • paper | قالب وبلاگ | قالب وبلاگ